Консульська легалізація

Консульська легалізація — це підтвердження справжності підпису та печатки на офіційних документах для можливості їх надання в тій країні, яка не є учасницею Гаазької конвенції. Для країн учасниць Гаазької конвенції існує спрощена процедура легалізації — апостилювання.

При легалізації особа, що підтверджує підпис і печатку, зазвичай, це посол, консул або віце-консул, за зміст документа відповідальності не несе.

Існують наступні види легалізації:

  1. Якщо консульська легалізація виконується в державі, що видала документ, то спочатку виконується переклад документа на офіційну мову країни, куди він надаватиметься. Далі нотаріус засвідчує документ і правильність його перекладу. Після чого засвідчується справжність підпису нотаріуса в Міністерстві юстиції. Справжність підпису посадової особи Міністерства юстиції, в свою чергу, засвідчується Департаментом консульської служби МЗС. І завершальний етап — передача документів для легалізації у відповідне консульство країни, куди будуть надаватися документи.
  2. Якщо консульська легалізація виконується на території держави, куди надається документ, то спочатку документи засвідчуються в консульській установі або дипломатичному представництві тієї держави, де вони були видані. Після цього документи легалізуються в уповноваженому органі консульської служби Міністерства закордонних справ тієї держави, де вони будуть використані. В такому випадку також може знадобитися засвідчений нотаріусом переклад на мову держави, в якій будуть використовуватися документи.
  3. Також консульська легалізація може виконуватися на території третьої держави. Хоча, в силу своєї специфіки, вона не отримала широкого застосування, проте, при певних обставинах, така можливість не виключена.

Перелік документів, на яких виконується консульська легалізація:

  • оригінали документів, виданих органами РАЦС (нового українського зразка), засвідчені обласним управлінням юстиції або місцевим управлінням юстиції м. Києва або м. Севастополя;
  • оригінали документів про освіту міжнародного зразка за наявності звернення вищого навчального закладу, що видав документи, засвідченого в міністерстві освіти і науки;
  • нотаріально засвідчені документи, а також документи, видані нотаріатом, після їх оформлення в Міністерстві юстиції України.

Після виконання консульської легалізації в Департаменті консульської служби документи засвідчуються в дипломатичному представництві тієї країни, в якій вони будуть надаватися.

В Департаменті консульської служби легалізуються офіційні документи, крім комерційних документів, складених і засвідчених в органах влади іноземних держав, уповноважених на підтвердження їх дійсності. Такі документи мають юридичну силу за умови їх засвідчення в Міністерстві закордонних справ країни походження та дипломатичному представництві в Україні в належному порядку.

Для виконання консульської легалізації:

  • фізичним особам необхідно надати паспорт і заповнену заяву. Якщо подаються документи на легалізацію на ім'я третьої особи, необхідно надати нотаріально засвідчену довіреність від власника документів;
  • юридичним особам необхідно надати лист-звернення на бланку з реквізитами та печаткою компанії, із зазначенням переліку документів та мети, з якою вони легалізуються, а також інформацію про представника.

Легалізація виконується протягом 5 робочих днів. При необхідності виконання легалізації в більш короткі терміни, стягується подвійний тариф консульського збору.

Укр.Рус.
може в обране?
066 777-54-67
098 777-54-67
093 077-45-77
або пишіть на пошту